Herkesi Yahudilikle suçlayan Fesli Kadir’in karısı Sabetaycı

admin | 17 Mart 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Tarih

Her fırsatta Atatürk’e olmadık hakaretlerde bulunan, önüne geleni Yahudi olmakla suçlayan (sanki Yahudi olmak suçmuş gibi) Kadir Mısıroğlu’nun karısı Sabetay.

Önce Sabetaycılık ne olduğunu anlatalım:

Sabetaycılık nedir?

Sabetaycılık: 17. yüzyılda İzmir ve çevresinde ortaya çıkan Sabetay Sevi’nin kurucusu olduğu, SEVİ’yi Mesih kabul eden inanç sistemidir. Günlük hayatlarında Müslüman gibi görünerek kendi inanç esaslarını gizliliği esas alarak yürütmüşlerdir.

19. yy Osmanlısında Selanik Sabetayların en önemli merkezlerinden olmuştur. Özellikle Osmanlı son dönemi ve Cumhuriyet döneminde bürokraside, askeriyede, siyasi hayatta, medyada, iş dünyasında kritik noktaları elde etmişlerdir. 1924’de Lozan Mübadelesi ile Balkanlarda yaşayan 25 bin civarında Sabetay ülkemize gelmiş, farklı bölgelere yerleştirilmiştir. Toplumda Dönme/Kripto Yahudi olarak bilinen Sabetayların halen günümüzde varlıkların sürdürdükleri ifade edilmektedir.

Şimdi de Kadir Mısırlıoğu’nun ve karısının soy ağacına bakalım

VASİF AYDINARSLAN

1895 SELANİK DOĞUMU, TOKAT MERKEZ SOĞUK PINAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Eşi HURİYE (AYDINARSLAN)

1900 SELANİK DOĞUMLU TOKAT MERKEZ SOĞUKPINAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Kızı AYNUR MISIROĞLU (AYDINARSLAN)

1937 İSTANBUL DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Eşi KADİR MISIROĞLU

1933 AKÇAABAT DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI

Kız Kardeşi ŞENGÜL (MISIROĞLU) KOLOT

AKÇAABAT DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI (SABETAY)

Kadir Mısıroğlu’nun kız kardeşi evlendikten sonra KOLOT soy ismini almıştır. Birçok kaynakta KOLOT soy isminin Sabetaylar tarafından kullanıldığı, İstanbul Üsküdar’da Sabetay mezarlığı olarak bilinen Bülbül Deresi’nde KOLOT soy isimli şahısların yattığı bilinmektedir.

Kadir Mısıroğlu’nun oğlu ABDULLAH SUNİSİ MISIROĞLU

1963 İSTANBUL DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI

Eşi ASLI GÜNER-MISIROĞLU-BİERSTEDT

1966 ARTVİN DOĞUMLU İSTANBUL FATİH KEMALPAŞA NÜFUSUNA KAYITLI (ALMAN/HRİSTİYAN)

Kadir Mısıroğlu’nun oğlu Abdullah Sunisi ile evlenen Aslı Güner İstanbul Özel Alman lisesinden mezun olması hayli dikkat çekicidir. Abdullah Sunisi’den boşandıktan sonra Müslüman olmayan Alexander Bierstedt isimli alman ile evlenen Aslı Güner Türk vatandaşlığından çıkıp Alman vatandaşlığına geçmiştir.

Tamamını görmek için şemanın üzerine tıklayınız

kadir-misiroglu-nun-soyagaci-1b817

Şemayı büyütmek için üzerine tıklayınız

Kaynak: siyonistmisiroglu.wordpress.com/soy-agaci/

15152 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104