İncirlik Üssü kapatılıyor

admin | 31 Temmuz 2016 | Gündem, Tüm Manşetler

incirlik-kapatiliyor-2b819

İncirlik Üssü’ne giriş çıkışlar yasaklandı, üssün kapatılması bakanlar kurulunun gündemine alındı

Adana Emniyet Müdürlüğü 15 Temmuz 2016 tarihindekine benzer bir darbe girişiminde bulunacağı istihbaratını aldı. Polis hemen o gecede olduğu gibi teyakkuza geçerek bütün polisleri göreve çağırdı.

Saat 23.00 sıralarında yaklaşık 7 bin polis görev başına gelerek Adana Emniyet Müdürlüğü, Adana Valiliği, Adana Havalimanı, Kürkçüler Cezaevi önünde önlem aldı.

Önlemlerin yanı sıra polis darbe girişimine karşılık Adana’da askeri birliklerin önüne de çevik kuvvet, terörle mücadele polislerini gönderip, zırhlı araç ve TOMA’larla önlem aldı.

Hürriyet‘in haberine göre 10. Tanker Üs eski Komutanı Bekir Ercan Van’ın darbe üssü olarak kullandığı 10. Tanker Üs Komutanlığı bütün giriş çıkışlarında da polis olağanüstü önlemler aldı. 5 TOMA üssün önüne gelirken, çevik kuvvet ve terörle mücadele polisleri uzun namlulu silahlarla giriş ve çıkışlarda beklemeye başladı.

Polis ayrıca üsse ikinci bir emre kadar giriş ve çıkışları yasakladı. Dışarıdan üsse girmek isteyen içeri alınmazken, içeriden çıkmaya çalışanlar da dışarı çıkartılmıyor.

İncirlik Üssü’nde lojmanda kalıp da üsse girmek isteyen vatandaşları polis içeri almadı. İncirlik Üssü’ne giriş ve çıkışların tehlike geçene kadar devam edeceği öğrenildi.

Öte yandan, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford bugün Türkiye’ye geliyor. Dunford, ziyaret kapsamında Ankara’da ikili temaslarda bulunacağı ve İncirlik Üssü’ndeki Amerikan askerlerini ziyaret edeceği bildirildi.

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım Cuma günü yaptığı açıklamada, bir grup darbecilerin Türkiye yönetimine karşı teşebbüs planları için İncirlik Üssü’nde bulunduğuna işaretle, bakanlar kurulunda bu üssün kapatılmasının gündeme getirileceğini belirtti.

721 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104