İncirlik Üssü’nden hala PKK’ya silah gidiyor

admin | 02 Mart 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

incirlik-te-abd-ucaklari-1b312

Türk askerleri Afrin’de PKK’lı teröristlerle savaşırken İncirlik Üssü’nden kalkan ABD uçakları PKK’ya silah götürüyor

Türk askeri, polisi, korucusu elbirliğiyle içerde ve dışarda PKK’ya karşı savaşırken, Amerikan askerleri PKK’lı teröristleri donatıyor, silahlandırıyor eğitiyor.

ABD’nin desteklediği bu teröristler fırsat bulduğu anda Türk askerini, polisini, korucusunu öldürüyor.

AKP iktidarı ise PKK’ya yardım eden ABD askerlerine hala İncirlik Üssü’nü kullandırıyor.

Olayı şöyle özetleyebiliriz. AKP iktidarı üslerimizi kullandırarak ABD’ye yardım ediyor, ABD PKK’ya yardım ediyor, PKK ABD’den aldığı eğitimle, silahlarla ve lojistik destekle Türk askerini, polisini, korucusunu öldürüyor.

Özet olarak AKP, ABD’ye üslerimizi kullandırmakla açıkça PKK’ya destek olmuş oluyor.

Bu işte terslik yok mu? AKP iktidarı bu saçmalığa ne zaman dur diyecek? İncirlik Üssü’nü ve ABD’ye kullandırdığı diğer üsleri ne zaman kapatacak? ABD askerlerini ne zaman Türkiye’den kovacak?

AKP iktidarı bizim aklımızla dalga mı geçiyor? Hiç bir şeyi ispatlamak zorunda da değiliz, çünkü her şey gözlerimizin önünde oluyor. Gazetelerde, haber sitelerinde Suriye’de PKK ile omuz omuza savaşan ABD askerlerinin boy boy resimlerini görüyoruz.

ypg-armali-abd-askeri-1b3670

Türk askerinin, Türk polisinin, Türk korucusunun katilleriyle Amerikan askerleri omuz omuza ve AKP iktidarı bu Amerikan askerlerine hala üslerimizi kullandırıyor.

Üslerimizden kalkan Amerikan uçakları PKK’ya yardım ediyor. Amerikalılar Suriye’de AKP’nin yardımıyla Kürt zonu oluşturmaya çalışıyor. Nihai amaçlarının Türkiye’yi bölmek olduğunu hepimiz biliyoruz ama buna karşı hiçbir şey yapmıyoruz. Ne iktidardan, ne muhalefetten, ne de sıradan vatandaştan ABD’ye kullandırdığımız üslere karşı bir ses yükselmiyor.

O zaman bir kez daha soruyoruz. AKP iktidarı PKK’nın dostu ABD’ye yardım edecekse, ona üslerini kullandıracaksa, Türk askeri, Türk polisi, Türk korucusu ne için savaşıyor?

AKP iktidarından İncirlik Üssü’nü kapatmasını talep ediyoruz, yoksa şehitlerimizden AKP sorumlu olacaktır.

habersom

5241 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104