İran’da ayaklanan teröristlere ABD destek verdi!

admin | 30 Aralık 2017 | Gündem, Tüm Manşetler

İran’da yoksulluk nedeni ile ayaklanan protestocular, ABD desteği ile bir anda terör estirmeye başladı!

ABD Dışişleri Bakanlığı, İran’daki gösterileri yakından takip ettiklerini açıklayarak, terörist faaliyetler sırasındaki tutuklamaları kınadıklarını bildirdi.

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, İran’daki yönetim karşıtı gösterilere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Ülkenin farklı bölgelerindeki barışçıl gösteri haberlerini takip ettiklerini belirten Nauert, şunları ifade etti:

“İran’ın liderleri, zengin tarihi, kültürü olan varlıklı bir ülkeyi, şiddet, kan ve kaos ihraç eden ekonomisi bitmiş dolandırıcı bir ülkeye çevirdi. Başkan Trump’ın da söylediği gibi İran liderlerinden en çok zarar görenler İran halkıdır. ABD barışçıl göstericilerin tutuklanmasını sert bir şekilde kınıyor. Bütün ülkelere İran halkını ve onların temel haklarını alma ve yolsuzluğa son verme çabalarını açık bir şekilde desteklemeleri çağrısında bulunuyoruz.”

​ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson 14 Haziran’da Kongre’de yaptığı konuşmada “İran’da barışçıl bir yönetim değişikliğini getirebilecek unsurlara destek vereceklerini” açıklamıştı.

İran’ın Meşhed ve Kaşmer kentlerinin ardından yönetim karşıtı gösteriler Kirmanşah’ta devam ediyor.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Kirmanşah kentindeki terörist faaliyetlere çok sayıda kişinin katıldığı görüldü.

İşte o açıklama:

AYNI ZAMANDA TRUMP'TA TWETTER HESABINDAN İRAN'LI TERÖRİSTLERE DESTEK VERDİ;

DURAN KADIN

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde terörist faaliyetlerin birinde İranlı "duran kadın"ın başörtüsünü çıkardığını ilan ettiği görülüyor.

TÜRKİYE'DEN İLK KARŞI DURUŞ PERİNÇEK'TEN GELDİ!

İran'da devam eden eylemlerle ilgili Vatan Partisi, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada "İran halkı ve devleti, Amerikancı kalkışmayı bozguna uğratacaktır. ABD-İsrail-S.Arabistan şer cephesi Suriye'de olduğu gibi İran'da da kaybedecektir. " ifadeleri kullanıldı.

319 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104