İslamcıların ortak görüşü: Vatanı satmak İslam’a göre günah değildir

admin | 16 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Odatv’nin haberine göre FETÖ’cüler vatanı satmayı İslam’a göre günah olmadığına inanıyorlarmış. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan FETÖ firarisi Emrullah Uslu, “Vatanı satmanın” İslam’a göre günah olmadığını savunmuş.

Skandal ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşan Uslu, “Vatanınızı satın diye söylemiyorum ama Mahşerde ‘kulum niye ya vatanını sattın?’ diye soru yok. Çünkü sorular Kuran’dan çıkacak ve KURAN’DA ‘VATAN SATMAK’ diye 1 kavram yok. Küfür etmenin günah olduğu doğru ama Allah’a inanıyorsanız dediğini yapın hoşunuza gitmese de” diye yazmış.

Uslu daha sonra da “İmanın ŞARTLARI BELLİ KIZIM. 1-Allah’a iman 2- Meleklere iman 3- Kitaplara iman 4- Peygamberlere iman 5- Ahiret hayatına iman 6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine iman Hangisine giriyor Vatan sevgisi bunlardan?” ifadelerini paylaşmış.

Bu haber doğrudur ama eksiktir. Çünkü sadece FETÖ’cüler değil, İslamcıların çok önemli bir bölümü vatanı satmayı günahtan saymıyor. İşte bu gerçeği ispatlayan İslamcılara ait bazı sözler:

Fesli Kadir diye bilinen Kadir Mısıroğlu: Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat!

Recep Tayyip Erdoğan: “Büyük Ortadoğu Projesi”nin eş başkanıyım!
…………………………… Ne notası, Müzik notası mı?

444 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104