İspanya’nın Bask bölgesinde gerilim tırmanıyor

admin | 01 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Katalonya’nın yapmak istediği bağımsızlık referandumuna engel olmak isteyen İspanya polisi sandıkları toplarken sokaklardaki gerilim tırmanıyor.

İspanyol polis ve jandarmasının Katalonya’daki yasa dışı bağımsızlık referandumuna müdahalesinde 3’ü ağır en az 38 kişinin yaralandığı açıklandı.

İspanya’da Katalanlar, Madrid’in ‘yasalara aykırı’ olarak nitelediği bağımsızlık referandumu için yerel saatle 09.00’da sandığa gitti. Kısa süre sonra İspanya, sandık ve pusulalara el koymaya başladığını duyurdu. Polis ve jandarma seçmenlere müdahale etti. Katalan yetkililer 337 kişinin yaralandığını açıklayıp Madrid’e istifa çağrısı yaptı.

BARCELONA BELEDİYE BAŞKANI: BAŞBAKAN RAJOY İSTİFA ETSİN

Oyunu kullanan Barcelona Belediye Başkanı Ada Colau “Bu bir demokrasiyse polis müdahalesi bir an önce durmalı ki diyalog kurabilelim” dedi. Colau, Başbakan Mariano Rajoy’yu istifaya davet etti.

İşte Barcelona’da İspanya polisi ile Katalanların karşı karşıya geldiği o anlardan bazıları:

416 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104