İYİ Parti: AKP Zarrab davasında Türk Milleti’ni paravan gibi kullanıyor

admin | 01 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

İYİ Parti, ABD’de Reza Zarrab’ın itiraflarıyla devam eden dava hakkında çok sert bir açıklama yaptı

Açıklamada “İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti’ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

İYİ Parti, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab davasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yayınladı. Milli çıkarların Reza Zarrab ve benzeri isimler üzerinden korunamayacağına dikkat çekilen açıklamada, “Ülkelerin milli çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez” ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti’nin resmi sosyal medya hesabından şu açıklamalar yapıldı:

Türkiye Cumhuriyeti milli çıkarları doğrultusunda elbette tüm dünya ülkeleriyle temas kuracak, alışveriş yapacaktır. Ama bu, kesinlikle hem iç hukukumuza, hem de uluslararası hukuka riayet ederek yapılmalıdır.

Milli çıkarlar Reza Zarrab ve benzeri adamlar üzerinden hukuk ve ahlak dışı işler yaparak korunamaz. Ülkelerin milli çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez.

Devlet işlerini yürütme kamuflajı altında rüşvet yiyenler, yedirenler ve ona sessiz kalanlar Reza Zarrab’dan farklı değildir. Bu nedenle AK Parti iktidarlarının ve onların bakanlarının utanç verici yöntemlerle iş yaptıkları Reza Zarrab, Türkiye’nin millî meselesi değildir.

İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti’ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz. Mali sonuçlarının da milletimize fatura edilmesini İYİ Parti olarak kabul etmiyor ve bir kez daha ekonomi yönetimini tedbir almaları konusunda uyarıyoruz.

1041 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104