İyi Parti’li Gazi: Nihat Genç’in eleştirilerinden bize öğrenmek düşer

admin | 05 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Yeni Parti’nin kurucularından olan ve aynı zamanda 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, Nihat Genç’in, “Tanıyorum o yazarı” yazısına ithafen, “O yazarı ben de tanıyorum” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yeni Parti’nin kurucularından olan ve aynı zamanda 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyeti önüne gelen tanklara karşı ilk direnişi başlatan emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz, darbecilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanmış ve “gazi” olmuştu.

15 Temmuz gazisi ve Yeni Parti kurucularından Fatih Eryılmaz, Nihat Genç’in, “Tanıyorum o yazarı” yazısına ithafen, “O yazarı ben de tanıyorum” başlıklı bir yazı kaleme alarak, “Nihat Genç Türkiye”dir diye yazdı.

İşte Fatih Eryılmaz’ın o yazısı:

“O yazarı ben de tanıyorum

17/18 yaşlarındaydım. Tanışmamız Leman Dergisi’nde karınca duası gibi küçük küçük harflerle yazılmış yazılarıyla başladı. Gerçeği, sadece ve sadece gerçeği, hiç eğip bükmeden en ince ayrıntısına kadar resmediyordu. Anlattığı bizim hikayemiz, sokağımız, hayatımızdı. Yayınlanan bütün kitaplarını okudum, bazı hikayelerini defalarca. Dün korkusu ile sarsıldım. Köpekleşmenin tarihiyle dizlerimi dövdüm. İhtiyar kemancı ve arkası karanlık ağaçlar ile bir yazarın kurguyu, gerçek hayatla nasıl mezcettiğini, kelimelerle nasıl dans ettiğini gördüm Hikayelerinde katıla katıla gülerken, bir dakika bile ara verdirmeden nasıl gözlerimi yaşla doldurduğunu anlayamadım. Her okuduğumda, ilk kez okuduğumda aldığım hazzı aldım. Arkadaşlarıma okuttum. ‘Kimlik’ adlı hikayesini memurlarıma okuttum, bu milleti anlasınlar diye.

Okul bitti göreve başladım ve yazarla tanıştım, arkadaşı olma şerefine nail oldum. Abim oldu. Sokağı, şehri, ülkeyi konuştuk. Devleti, vatanı, milleti konuştuk. Yunus’u, Hacı Bayram’ı, Hacı Bektaş’ı Veli’yi, Nasrettin Hocayı, Ahi Evranı konuştuk. O heyecanla anlattı ben dinledim.Anlattı, anlattı bazen anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı; ağladı, beni de ağlattı. Bazen öyle güldürdü, gülmekten gözlerimden yaş aktı. Bahar ve yaz aylarında Seğmenler Parkı’nda buluşuruz. Ağaçları, yaprakları öğretti bana. Baharı, yazı, sonbaharı yaşayarak, yaşatarak öğretti.

372 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104