Kılıçdaroğlu, Haydar Baş’ı milli olduğu için mi aday listesine sokmadı?

admin | 22 Mayıs 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP ile Bağımsız Türkiye Partisi “Haydar Baş’ın aday listesine konulması” konusunda anlaştıkları halde, CHP son anda Haydar Baş’ı listeye sokmaktan neden vazgeçti?

Bazı küresel güçlerden emir mi geldi?

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) seçime katılmama kararı aldı. Bu kapsamda YSK’ye gelen BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, listelerinin hazır olduğunu ancak listeleri sunmayacaklarını belirtti.

BTP’nin seçimden çekilmesinin ardından BTP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Mesaj gazetesinde dikkat çeken bir yazı yayımlandı.

“HANGİ İLDEN KAÇINCI SIRADA ADAY OLACAĞINA KADAR…”

Yeni Mesaj yazarı Asude Havuzlu “Sayın Kılıçdaroğlu’na sormak lazım!” başlıklı yazısında BTP’ye CHP’den gelen teklifi anlattı.

“Bu teklif yaklaşık 25 gün önce Sayın Mehmet Bekaroğlu vasıtasıyla CHP’den gelmişti” diyen Asude Havuzlu şöyle devam etti: “BTP yetkilileri ile görüşmüş, bu birliğe BTP’yi de katmak istediklerini iletmişti. Ve şimdi yine kendileri red cevabı veriyorlardı. Üstelik de günlerdir parti meclisinden birçok genel başkan yardımcısı seviyesindeki isimle görüşmeler yapılmasına, hangi ilden kaçıncı sırada aday olacağına kadar konuşulmasına rağmen. Hepsinin ‘Haydar Hoca mutlaka bizimle olmalı’ demesine rağmen.”

“GEREKİRSE BENİ ÇIKARIN, HAYDAR BAŞ’I BENİM YERİME YAZIN” DEDİKLERİ HALDE

CHP’nin önemli isimleri Haluk Koç ve Akif Hamzaçebi’nin Haydar Baş’ın adaylığı için çekilmeyi teklif ettiğini öne süren Asude Havuzlu şunları yazdı: “Eğer problem listedeki yer çekişmeleri ya da sıralamalar ise başta Haluk Koç ve Akif Hamzaçebi gibi değerli insanlar olmak üzere birçok CHP’li milletvekili adayı, ‘Gerekirse beni çıkarın, Haydar Baş’ı benim yerime yazın, kendisinin bu mecliste olması şart’ dedikleri halde, hem de Saadet Partisi’ne birçok milletvekilliği sırası verildiği halde Haydar Baş Bey’e bir türlü yer verilememesinin sebebini anlamak gerçekten zor.”

Bu anlatılanlar doğru ise şu soruyu sormak gerekiyor:

CHP ile Bağımsız Türkiye Partisi “Haydar Baş’ın aday listesine konulması” konusunda anlaştıkları halde, CHP son anda Haydar Baş’ı listeye sokmaktan neden vazgeçti?

Bazı küresel güçlerden emir mi geldi?

Kaynak: Odatv

483 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104