Lafla peynir gemisi yürümedi; Ne Habur kapandı ne de boru hattı

admin | 26 Eylül 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Lafla peynir gemisi yürümediği gibi, Barzani ile mücadele yapılamıyor.

Dün sabah saatlerinde medyada yer alan, “Türkiye Habur sınır kapısını kapattı” haberinin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Türkiye IKBY yönetiminin petrolünün Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine pazarlanmasını sağlayan boru hattını da kapatmadı.

Bağımsızlık referandumuyla ilgili pratikte hiçbir şey yapmayan Erdoğan laf salatası yaparak şunları söyledi:

“Şimdi burada da bu tür gelişmeler müsaade etmemiz mümkün değil. Siyasetin ve diplomasinin üzerinde bir öneme sahip olan Irak ve Suriye konusunda ülkemiz için tehdit oluşturan konularda, gerektiğinde kullanmaktan çekinmeyeceğimiz tüm opsiyonlar, seçenekler önümüzdedir, masa üzerindedir. Suriye’de, Cerablus, Rai, Rabık, El Bab, buraya kadar uzanan o 2 bin km alanı nasıl DEAŞ’tan temizlediysek, Şimdi aynı amaçla yeni bir adım daha atıyoruz. Gerektiğinde de Irak’ta bu tür adımları atmaktan geri durmayacağız”

Binali Yıldırım’ın askeri seçenek üzerine yatıştırıcı dil kullanmayı seçerken, Erdoğan’ın bu seçeneğin altını çizmesi dikkat çekti.

620 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104