MHP Ümraniye’de Akşener için 417 istifa

admin | 27 Eylül 2017 | Dünya, Gündem, Siyaset, Video Galeri

Ümraniye MHP ilçe teşkilatında aralarında eski ilçe yöneticilerinin ve parti üyelerinin de bulunduğu 417 üye Akşener’in kuracağı partiye katılmak için istifa etti.

İsmail Türk Ümraniye MHP’de iki dönem İlçe başkanlığı yapmıştı. Bu istifalar bu açından da önemli görülüyor.

İstifa eden gurup adına basın açıklamasını İsmail Türk’ün MHP Ümraniye İlçe Başlığı döneneminde yardımcılığını yapan MHP eski yöneticilerinden Şahin Çakır yaptı.

İstifa eden gurup adına basın açıklamasını İsmail Türk’ün MHP Ümraniye İlçe Başlığı döneneminde yardımcılığını yapan  MHP eski yöneticilerinden Şahin Çakır yaptı.

Çakır “1 Kasım 2015 seçimlerinde alınan başarısız sonuçlar neticesinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin başta üst kurul delegeleri olmak üzere Milliyetçi-Ülkücü camianın büyük bir çoğunluğu olağanüstü kongre talep etmişlerdi.

Bu demokratik talep MHP üst kurul delegelerinin avukatları ve noter aracılığı ile MHP Genel Merkezi’ne elden tebliğ edilmiş ancak MHP Genel Merkezi olağan kurultay talebini reddetmiştir.

Bunun üzerine başlayan hukuki süreç sonrasında mahkemenin kararı uyarınca 19 Haziran 2016’da 658 delegenin ve 10 bine yakın partilinin katılımı ile toplanan 6. Olağan büyük kurultayda tüzük değişiklikleri gerçekleşmiştir.

Ancak kongrede alına kararlara tedbir konmuştur. Aradan bir sene geçtikten sonra ise kongre yok hükmünde sayılmıştır. Bu karar ile artık parti içi demokratik mücadele yolları tıkanmıştır.

MHP Genel Merkezi baştan itibaren demokratik ve meşru bir hak olan kongre talebini ihanetle eş tutmuş, kongre talep edenlere akıl almaz iftira ve hakaretlerde bulunulmuştur.

Yaşanılan bu süreç ve referandum süreci MHP Genel Merkezi ile yollarımızın tamamen ayrıştığını, ülkü ve gönül birlikteliğimizin kalmadığını net olarak ortaya çıkarmıştır.

Siyasi partilerin, fikirleri iktidara taşımak için var olduğuna inanan bizler için MHP çatısı altında mücadele etmenin fikirlerimizi iktidara taşımaya bir katkısı olmayacağı görülmüştür.

Kuşkusuz ki, ideallerimizi, fikirlerimizi iktidara taşımak için mücadelemiz sürecektir, zira bu bizler için yaşama gayesidir.

Ancak bu mücadelenin artık MHP çatısı altında sürdürülmesi mümkün gözükmemektedir. Bu nedenle senelerdir gururla üyesi olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

Bu kararımızın Ümraniye’de yeniden doğruluşa vesile, iktidara giden yolda hayırlı bir adım olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde konuştu.

830 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104