MHP’lilerin Galat-ı meşhur’u mutlaka okumaları gerekiyor

admin | 18 Haziran 2016 | Gündem, Tüm Manşetler

bahceli-galat-i-meshur-1b8471

Soner Yalçın yeni çıkan kitabı “Galat-ı meşhur”da Devlet Bahçeli’ye oldukça geniş yer ayırmış.

Bahçeli’nin gerçekte kim olduğunu, hangi güçlere hizmet ettiğini ayrıntılarıyla anlatmış.

Yakın gelecekte partisine kimin liderlik edeceği konusunda karar vermenin eşiğinde olan MHP tabanının Galat-ı meşhur’u mutlaka alıp okumaları gerekiyor.

İşte o kitaptan bir bölüm:

“Devlet Bahçeli 57. Hükümet’te yer aldıktan sonra, 5 Kasım 2000’de yapılan MHP 6. Olağan Kongresi’nde AB’ye tam üyeliği niye parti programına koydurdu?

Mesele çok derindir kardeşim.

PKK destekçisi Çekiç Güç’ün süresini 6 kez kim uzattı?

Barzani “Kürdistan’a Hoş Geldiniz” tabelasını ilk ne zaman astı?

Öcalan’ın idamına, IMF teslimiyetine, küreselleşme politikalarına filan girmeye gerek var mı? Karen Fogg e-maillerini; Ege, Kıbrıs ödünlerini hatırlatayım mı?”

Burada “Galat-ı Meşhur”dan aktarıma ara verip, Karen Fogg’un Türkiye’de casusluk faaliyeti içinde olduğunu gösteren e-maillerin hikayesini, o e-mailleri ortaya çıkartan “Ahmet Mehmet” takma isimli hackerdan dinleyelim:

“MHP içinde Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ulaşabilecek bir bağlantıyla önce basılı bazı evrak ilettim. Ardından bir cd halinde e-postalar gitti. Hiçbir cevap alamadım. Bahçeli’ye e-postaları yollarken göbeğim çatladı. e-postalarda o dönem MHP’ye bağlı olan devlet planlama teşkilatı içinde yürütülen çalışmalar da vardı. Ancak Bahçeli, e-postalarla ilgilenmedi. Doğu Perinçek’e götürdüm. Karen Fogg’un hakkından geldi.”

*****
Soner Yalçın kitabında MHP’lilerden Enis Öksüz’ün neden MHP’den atıldığını araştırmalarını istemiş. MHP’lilere kolaylık olsun diye o konuyu ben kendim araştırdım.

İşte Enis Öksüz’ün MHP’den atılma nedeni:

“Kemal Derviş’in kurtarıcı(!) olarak ülkemize geldiği günleri hatırlıyorsunuzdur.

IMF ve Dünya Bankası’nın talimatları doğrultusunda Telekom’a el atan Kemal Derviş, Enis Öksüz’ün bakanlığına bağlı Telekom’un özelleştirilmesini ve yabancılara satılmasını istiyor, “Aksi halde IMF’den para gelmez” diyordu. Enis Öksüz Kemal Derviş’e rest çekti. Stratejik bir kurum olarak gördüğü Telekom’un yabancılara satılmasına karşı çıktı. Devlet Bahçeli kendi ülkesinin çıkarlarını savunan kendi bakanına değil, uluslararası sermayenin temsilcisi Kemal Derviş’e sahip çıktı. Derviş’in isteği doğrultusunda Enis Öksüz’ü önce bakanlıktan, sonra da MHP’den istifa etmek zorunda bıraktı.”

Şimdi geçelim Sinan Oğan’ın MHP’den atılış hikayesine.

Soner Yalçın Sinan Oğan’ın MHP’den atılış hikayesini Galat-ı meşhur”da detaylı bir şekilde anlatmış İşte o bölüm:

“Sinan Oğan’ın MHP’den atılmasını önemsiyorum.
Azeri kökenlidir Oğan.

Doktorasını Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde yaptı.

Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nde Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Azerbaycan tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edildi.

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Rusya, Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM’ı kurdu.

Ekoavrasya Derneği “Türk Dünyasına Hizmet” ödüllerinin sahibi.

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreterliği‘ni yaptı.

Devlet Bahçeli, Oğan’ı önce 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı yapmadı ve sonra da MHP’den attırdı.

Niye?

Avrasyacı olup AB ve ABD’nin bölge politikalarına karşı çıktığı için mi?

Sinan Oğan, atıldığı MHP’ye mahkeme kararıyla geri döndü.

MHP’lilerin bir bölümü Devlet Bahçeli’yi eleştirdiği için Soner Yalçın’a kızabilir, ama kızmadan önce şu soruya yanıt vermeliler:

Bahçeli milli mi? Yoksa emperyalistlerin adamı mı?

Stratejik bir kurum olan Telekom’u yabancılara sattıran, AB’nin, Türkiye’nin terörle mücadelesini kısıtlayan şartlarının altına imza atan bir insan ne kadar milli olabilir?

Özet: MHP’liler Devlet Bahçeli’nin gerçek yüzünü öğrenmek, partilerini, Cumhuriyet düşmanı, Atatürk düşmanı, Türklük düşmanı, milliyetçilik düşmanı AKP’ye yem etmek istemiyorlarsa, Soner Yalçın’ın yeni çıkan kitabı “Galat-ı meşhur”u mutlaka alıp okumaları gerekiyor.

Ahmet Metin Akpınar

2763 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104