MHP’nin yeni düsturu: Önce Recep Tayyip Erdoğan sonra vatan

admin | 20 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün muhtarlar toplantısında, “Türkçülük ve Kürtçülük yapmak bölücülüktür” ifadesi için MHP’den ayrılan Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’dan tepki gelmiş ve gözler Bahçeli’ye çevrilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkçülük ve Kürtçülük bölücülüktür” sözlerini değerlendirdi.

Bahçeli, “MHP, Cumhurbaşkanını yalnız bırakmaz” dedi.

Erdoğan, “Türkçülük ve Kürtçülük bölücülüktür” sözüyle Türk milletini yok sayıyor, onu Kürt etnisitesiyle eşitliyerek Türklüğü millet olmaktan çıkarıp etnisiteye indirgiyor ama Bahçeli bu sözleri çok ağır bir şekilde eleştirmek yerine “MHP, Cumhurbaşkanını yalnız bırakmaz” diyerek her şart altında Erdoğan’ı desteklemeye devam edeceğini ilan ediyordu.

Bu durumda Bahçeli’ye şu soruyu sormak zorunluluk haline geliyor: Ey Bahçeli, senin düsturun ne?

“Önce Recep Tayyip Erdoğan sonra vatan” mı?

Türklük yoksa, yani Türk Milleti yoksa, vatanı kim koruyacak? Yandaşlar mı?

Habersom

505 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104