Milli Görüşçüler Kudüs bildirisini eleştirdi: Kudüs tektir, Doğu batı diye bölünemez

admin | 14 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Milli Görüş İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’ni böyle eleştirdi: Kudüs tektir, Doğu batı diye bölünemez

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi sonuç bildirgesinde yer alan “Doğu Kudüs, Filistin’in işgal altındaki başkentidir” ifadesine Milli Görüş’ten itiraz geldi

ABD Başkanı Donald Trump'ın tartışmalı Kudüs kararı sonrası İstanbul'da dün İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle bir araya gelen İİT Olağanüstü Zirvesi'nde “Doğu Kudüs”, Filistin'in başkenti ilan edilmişti. Ayrıca BM'ye sorumluluklarını üstlenmesi, Kudüs'ün yasal statüsünü teyit etmesi ve Filistin topraklarındaki İsrail işgaline son vermesi çağrısı yapılmıştı.

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi sonuç bildirgesinde yer alan “Doğu Kudüs, Filistin’in işgal altındaki başkentidir” ifadesine Milli Görüş’ten itiraz geldi.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, “Doğusu da batısı da bizim, Kudüs tektir bölünemez” başlıklı manşetinde, “Kuruluş amacı ‘Kudüs’ olan İslam işbirliği teşkilatı İstanbul’da toplandı… Burada sergilenen duruş, Mescid-i Aksa’nın geleceği kadar İslam dünyasının geleceğini de yakından ilgilendirse de, toplantıda alınan kararlar beklentileri karşılamadı…” ifadeleri yer aldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, ise “Kudüs’ün Batısı da, Güneyi de, Kuzeyi de, Doğusu da her bir karışı Filistinindir, İslamındır. Bir bölümünün başkent kabulü İsrail’i meşrulaştırır…”açıklamasında bulundu.

İşte o gazete:

Kaynak: Odatv

505 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104