Mustafa Sabri olayı ilk değil, Ümraniye’de bir caddeye de bir teröristin adı verilmiş

admin | 16 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Kurtuluş Savaşı döneminde Mustafa Kemal Atatürk hakkında idam fetvası çıkaran Şeyhülislam Mustafa Sabri’nin adı, gösterilen tepkiler üzerine verildiği okuldan kaldırıldı

Ancak Mustafa Sabri olayı ilk değil. AKP’li Ümraniye Belediyesi Dudullu’da Parseller Mahallesi’nde bir caddeye El Kaide’nin kurucularından terörist Abdullah Azam’ın ismini vermişti.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin caddeye El Kaideli Abdullah Azam’ın isminin verilmesini Meclis gündemine taşımış ve şu soruları sormuştu.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin “terör örgütü” olarak kabul ettiği El Kaide’nin kurucularından ve ideologlarından Abdullah Azam’ın adının İstanbul’un Ümraniye İlçesi Dudullu Semtinde bir caddeye verildiği iddiası doğru mudur?

İddia doğru ise, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin “terör örgütü” olarak kabul ettiği El Kaide’nin kurucularından ve ideologlarından Abdullah Azam’ın adının İstanbul’un Ümraniye İlçesi Dudullu Semtinde bir caddeye verilmesinin gerekçesi nedir?

Bahse konu caddenin daha önceki ismi nedir?

Türkiye, El Kaide’yi “terör örgütü” olarak tanımaktan vazgeçmiş midir?

El Kaide “terör örgütü” ise, örgüt kurucusunun adı bir caddeye nasıl ve hangi gerekçe ile verilmiştir?

El Kaide “terör örgütü” ise Ümraniye Belediyesi yöneticileri hakkında “terör örgütüne yardım”, “terör örgütünü destekleme” gerekçesiyle soruşturma açılmış mıdır ya da açılacak mıdır? Açılmışsa, güncel akıbeti nedir?

El Kaide “terör örgütü” ise, örgüt kurucusunun adını bir caddeye veren Ümraniye Belediyesi’ne de kayyum atanacak mıdır?

Eski adı Abdullah Azam olan caddeye gittik, cadde üzerinde iş yeri olan esnafla konuştuk. Esnaf caddenin ismini bilmiyor çünkü Ümraniye Belediyesi üzerinde “Abdullah Azam Caddesi” yazılı tabelaları kaldırmış ancak yenilerini hala asmamış.

Habersom

564 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104