Nasrallah: Hariri’yi istifaya Suudi Arabistan zorladı

admin | 05 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Suudi Arabistan’da Lübnan Cumhurbaşkanını arayıp istifa ettiğini söyleyen Başbakan Hariri’yle ilgili ilk kez açıklama yapan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, “Hariri’yi istifaya Suudi Arabistan zorladı” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrallah, Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri’nin istifasının arkasında Suudi Arabistan’ın olduğunu söyledi.

Hariri, Suudi Arabistan’a kaçtıktan sonra istifasını açıklamıştı. Öldürülmekten korktuğunu ve bu nedenle istifa ettiğini söyleyen Hariri, yaptığı anlaşma sayesinde iktidara geldiği Hizbullah’ı da eleştirmişti.

Jeruselam Post’un haberine göre Lübnan’da bir televizyon kanalına konuşan Nasrallah, Hariri’yi istifaya Suudi Arabistan’ın zorladığını söyledi.

​Lübnan’da siyasi gerilimin artmasına karşı olduklarını da belirten Nasrallah “istifaya karşı sokaklara çıkmak bir sonuç getirmeyecektir” diyerek sükunet çağrısında bulundu.

316 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104