Norveç’teki NATO tatbikatı 2018’de Türkiye’yi işgal tatbikatıymış

admin | 19 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Norveç’te Atatürk ve Erdoğan’ı ‘düşman’ hedefi olarak işaretleyen NATO tatbikatının arkasından 2018’de Türkiye’ye operasyon planı çıktı

NATO’nun Norveç’teki “Trident Javelin” (Üç Uçlu Mızrak) Tatbikatı”nda cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefe konulduğu skandalın yankıları devam ediyor.

8 Kasım’da başlayan tatbikat 16 Kasım’da sona erdi.

Yeni Şafak Gazetesi’nin iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, skandaldan 17 Kasım’da haberdar oldu ve yapılan alçaklığı kamuoyuna duyurdu.

Kıymet Sezer imzalı haber şöyle devam ediyor:

HAYALİ BİR ÜLKENİN ‘DİKTATÖRÜ’

Norveç ordusunda görevli bir teknisyen, Skolken ülkesinin ‘diktatör lideri’ diye resmedilen düşman tablosuna Atatürk’ün fotoğrafını koydu. Senaryoda ayrıca, Skolken ülkesinin liderinin sosyal medya hesabındaki paylaşımları üzerinden başlayan savaş senaryosu da tatbik edildi. Türk asıllı Norveçli bir sözleşmeli subay tarafından açılan sahte hesap, tatbikat senaryosunun parçasıydı. ‘RTerdogan’ adına sahte hesap açarak buradan Erdoğan’ı ‘düşman unsur’ olarak tanımlayan Norveç subayı, NATO’yu zarara uğratan anlaşmalar yaptığını iddia ettiği Erdoğan’ı ‘NATO düşmanı’ olarak gösterdi.

NATO ADI GEÇEN ÜLKEYE SAVAŞ AÇIYOR

Tatbikatın jenerik senaryosunda, hayali Skolken ülkesiyle Türkiye arasındaki benzerlikler dikkat çekti. Senaryoda, ‘Skolken ülkesinin S-400 edinme yönünde önemli aşamalar katettiği’ ve ‘son dönemde Skolken ile S-400 üreticisi ülke arasındaki yakınlaşmanın arttığı’ detayları yer aldı. Liderin sosyal medya paylaşımları da eklendiğinde yaşanan gelişmeler üzerine NATO’nun operasyon hedefindeki ana ülke Skolken’e savaş açıldı. NATO, yaşanan skandalı ‘münferit, kişisel’ gibi sözlerle geçiştirse de jenerik senaryodaki bu ayrıntılar tatbikatın Türkiye’ye atfedildiğini açıkça gösteriyor.

Norveç’teki tatbikatın senaryosunda düşman ülke ‘Skolken ülkesi’ olarak belirlendi.

OPERASYON HAZIRLIĞI

NATO, Trident Javelin tatbikatıyla açıkça Türkiye’ye karşı savaşın senaryosunu çalıştı. Tatbikatta yaşanan bu skandal, “Türkiye’ye yönelik bir operasyonun hazırlığı” olarak yorumlandı. Asıl senaryo, Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden yalan söylemler yayarak NATO’yu Türkiye’ye düşman etmekti. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşmesinde, “Başlatılan idari soruşturmanın sadece olaydan sorumlu kişiler ile sınırlı kalmayıp, etraflı bir soruşturma yapılması ve bazı kişilerin kendi amaçları için NATO’yu araç olarak kullanmasına ve ittifakın işbirliği ve dayanışmasına zarar vermesine müsaade edilmemesi gerektiğini” vurguladı.”

756 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104