Oktar’ın en tehlikeli adamı Tarkan Yavaş, şantaj kasetleriyle kaçtı!

admin | 13 Temmuz 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Adnan Oktar Suç Örgütü’nün beyni ve iki numaralı örgüt yöneticisi Tarkan Yavaş’ın şantaj kasetleri arşiviyle beraber yurtdışına kaçtığı iddia edildi

Emniyet’ten yapılan açıklamada Tarkan Yavaş’ın silahlı ve tehlikeli olduğu vurgulandı.

Yavaş’ın yakalandığı söylense de resmi olarak doğrulanmadı.

Casusluktan aranan Adnan Oktar Suç Örgütü’nün beyni ve iki numaralı örgüt yöneticisi Tarkan Yavaş, 2018 Ocak ayında Oktar grubuna operasyon yapılacağını ve içeriden elde ettiği bilgileri kamuoyuna açıklamıştı.

Örgüt içinde Adnan Oktar’dan çok Tarkan Yavaş’ın sözünün geçtiği ve şantaj kasetlerinin önümüzdeki günlerde tehdit amaçlı servis edilebileceği öne sürüldü.

Oktar

Oktar'ın villasında 127 kameranın yönetildiği ekran odası ortaya çıkmıştı

SAÇAN: ÇOK TEHLİKELİ ADAM

1999 yılında Oktar grubuna operasyon düzenleyen dönemin İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, Aydınlık’a yaptığı açıklamada Yavaş’ın örgütteki durumuna dikkat çekti. Adil Saçan, Yavaş’ı işaret ederek çok tehlikeli bir adam” dedi.

Adnan Oktar’ın fahri başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı’nın yönetim kurulu başkanlığını yapan Yavaş’a küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık gibi çok sayıda suçlama yöneltiliyor. Yavaş yaklaşık 30 yıldır Oktar’ın yanında bulunuyor. Yavaş’ın 11 Temmuz’da başlayan operasyondan sonra twitter üzerinden yaptığı "Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli camiamıza karşı yapılan bu komploya karşı sessiz kalmayacaktır” açıklama tehdit olarak yorumlandı. Güvenlik güçleri Yavaş’ın hahamlar üzerinden İsrail istihbaratı ile ilişkide bulunduğunu ve sık sık Tel Aviv’e gittiğini belirledi.

HERYERDE ARANIYORLAR!

Örgütün aranan diğer isimleri de şöyle: Tülay Kumaşçı, Serap Akıncıoğlu, Ayça Gökçaylar, Vuslat Terkoğlu, Selda Göktan, İbrahim Seral Köprülü, Eyüp Kara, İsmail Koray Coşkun, Bülent Sezgin, Cüneyt Özyaşar, Ali Tulum.

Basında firar eden Tarkan Yavaş'ın önceki gece yapılan operasyonla gözaltına alındığı öne sürüldü ancak iddia doğrulanmadı.

416 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104