Rusya: Trump’ın Kudüs kararı Ortadoğu’yu karıştırır

admin | 07 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Rusya: Trump’ın Kudüs kararı Ortadoğu’yu daha da karmaşık hale getirir

Kremlin’den Kudüs’le ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Trump’ın Kudüs kararı Ortadoğu’daki durumu daha da karışık hale getirir. Karar uluslararası toplumun ayrışmasına neden oluyor” ifadelerine yer verildi.

Kremlin’den yapılan Kudüs açıklamasında, ABD Başkanı Donald Trump’ın kararının Ortadoğu’da gerginliği artırdığına dikkat çekildi.

Açıklamada, “Trump’ın Kudüs kararı Ortadoğu’daki durumu daha da karışık hale getirir. Karar uluslararası toplumun ayrışmasına neden oluyor” ifadeleri kullanıldı.

“DIŞİŞLERİ DE UYARDI”

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasının bölgede tehlikeli sonuçları olabileceğini açıkladı.

“ABD’nin Kudüs ile ilgili olan yeni tutumu İsrail-Filistin çatışmasını daha da tehlikeli bir noktaya getirebilir”

ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, taraflara itidal çağrısı yapıldı. Rusya, “tehlikeli ve sonuçları kontrol edilemeyecek hareketlerden sakınılması” çağrısında da bulundu.Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Gennady Gatlov, Rusya’nın ABD’ye yönelteceği Kudüs ile ilgili eleştirilerini BMGK toplantısında dile getireceğini duyurdu.

317 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104