Son anket: Her üç kadından biri oyunu Akşener’e verecek

admin | 26 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

16 Nisan’da yapılan referandum da yüzde 55’lik bir oranla’ Evet çıkacak’ tahmininde bulunan Akdeniz Anket ve Araştırma Enstitüsü’nden bu kez de çarpıcı bir ‘Akşener’ anketi yapıldığını açıkladı.

Her 3 Kadın’dan 1’i Akşener dedi

Akdeniz Anket ve Araştırma Enstitüsü, ‘tesadüfü yöntemle’ 122 Bin Kadın denekle yüz yüze, telefon ve online anket metoduyla yapmış olduğu ankette, her üç kadından birinin Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye oy verebileceğini söyledi.

39.723 kadın Akşener’in kuracağı partiye ‘oy veririm’ dedi.

78.819 kadın Akşener’in kuracağı partiye ‘Oy vermem’ dedi.

3.458 kadın ‘kararsızım’ şeklinde görüş bildirdi.

Akdeniz Anket ve Araştırma Enstitüsü’nün yapmış olduğu ankete göre, Akşener liderliğinde kurulacak yeni partinin sadece kadın seçmenlerle bile yüzde 15-16 bandında oy alabileceği tahmin ediliyor.

Akdeniz Anket ve Araştırma Enstitüsü Şirket Genel Müdürü Mehmet Turaçcı yaptığı açıklamada “yaklaşık 40 gün süren ve kadın seçmenlere dair başarılı bir anket çalışması yaptık. Sahada ve telefonla yapılan bire bir görüşmelerde vatandaşların nabzını tutmaya çalıştık. Ortaya çıkan sonuç seçmenin tercihini yüzde yüze yakın bir doğruluk oranını işaret ediyor” dedi.

607 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104