Soros’un kadrolu elemanı Saakaşvili Ukrayna’da darbe peşinde

admin | 20 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Gürcistan’ın eski başbakanı Sorosçu Saakaşvili: Ukrayna Başbakanı olmaya hazırım

Eski Gürcistan Devlet Başkanı ve eski Odessa Valisi Mihail Saakaşvili’nin Ukrayna parlamentosu Yüksek Rada’nın bulunduğu meydanda yaptığı konuşmada başbakanlık koltuğuna geçmeye hazır olduğunu açıkladı.

NewsOne televizyonunun aktardığına göre Saakaşvili, şimdiki hükümetin ‘çalışmadığını’ ve bu nedenle Ukraynalıların, örneğin yeni hükümet oluşturarak kendi kendilerini ‘kurtarmak’ zorunda olduklarını söyledi.

Saakaşvili, “Birçok yetenekli, çalışan, vatansever Ukraynalı var. Gelin yeni hükümet üzerinde çalışalım. Sizlerle birlikte bu sürecin başında olmaya razıyım, eğer gerekirse bu hükümetin başına geçmeye de hazırım” diye konuştu.

Ukrayna vatandaşlığı elinden alınan Saakaşvili geçtiğimiz eylülde destekçileriyle birlikte Polonya sınırından yasadışı olarak Ukrayna’ya giriş yapmıştı.

Bir süredir destekçileriyle birlikte Yüksek Rada binasının önünde protesto gösterileri düzenleyen Saakaşvili, daha önce ’70 günde Ukrayna’yı kurtarma planını’ tanıtmıştı.

432 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104