Tarihi hıza ulaşan Irma kasırgasından ABD’de 36 milyon insan etkilenecek

admin | 07 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Karayipler’i vuran ve ABD’nin Florida kentine doğru ilerlemesi beklenen ‘Canavar Kasırga’ Irma, 33 saatten uzun süredir devam eden saatte 295 kilometrelik rüzgar hızıyla tarihe geçti.

Irma kasırgasından ABD’de 36 milyon insanın etkileneceği tahmin ediliyor.

Fransa Meteoroloji Kurumu (Meteo France), Karayipler’de etkili olan Irma kasırgasının saatte 295 kilometre olan rüzgar hızını 33 saatten uzun süredir koruduğunu açıkladı.

Böylece Irma, en uzun süren en şiddetli kasırga olarak tarihe geçti.

Meteo France hava durumu tahmincisi Etienne Kapikian, “Böyle bir şiddet, bu kadar uzun süreli, (1970’lerde başlayan) uydu tarihinde hiç gözlenmemişti” dedi.

Kapikian, “Ve devam ediyor” diyerek, Irma kasırgasının en azından Bahamalar’ı vurana kadar yıkıcılık sıralamasında en yüksek derece olan 5. kategoride kalmaya devam edeceğini belirtti.

Tarihi hıza ulaşan Irma kasırgasından ABD’de 36 milyon insanın etkileneceği ve zararın telafisinin yıllar alabileceği tahmin ediliyor.

579 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104