Trump Erdoğan’ın önüne yem attı: Bir daha YPG’ye silah vermeyeceğiz

admin | 24 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Trump Türkiye’yi yeniden ABD ve NATO’ya bağlamak için Erdoğan’ın önüne yem attı: Bir daha YPG’ye silah vermeyeceğiz

Çavuşoğlu: Trump bir daha YPG’ye silah vermeyeceğiz dedi

Türkiye ve ABD liderlerinin telefon görüşmesinde Soçi zirvesi ve Suriye krizi ele alındı. Liderler ayrıca ikili ilişkiler ve bölgesel sorunları da konuştu.

Erdoğan ve Trump’ın gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Soçi ile ilgili bilgileri aktardık. Sayın Trump net bir şekilde talimat verdi ve bundan sonra YPG’ye silah verilmeyeceğini, esasen bu saçmalığa daha önce son verilmesi gerektiğini net bir şekilde söylemiştir. Erdoğan ve Trump’ın arasında sıkı bir ilişki var. Vize konusunun çözülmesini de söyledik” dedi.

‘SOÇİ ZİRVESİ İLE İLGİLİ BİLGİLER AKTARILDI’

Ankara’da Kongo Demokratik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Leonard She Okitunduile görüşmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Soçi Zirvesi ile ilgili bilgiler aktarmıştır. Esasen Cenevre sürecine entegre edilmesi ve meşruiyet kazanması ile ilgili bir çok alanda, yani Suriye ile ilgili, siyasi çözümle ilgili konularda Rusya ile ABD’nin de görüşleri örtüşüyor, bizim de ABD ile görüşlerimiz örtüşüyor. Tabi örtüşmeyen konular da var” ifadelerini kullandı.

453 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104