Trump’ın Kudüs kararında Arap ülkeleri etkili oldu

admin | 13 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

İslami Cihad Temsilcisi Nasir Ebuşerif: Eğer bazı Arap ülkeleri İsrail ile işbirliği yapmamış olsaydı Trump böyle bir açıklama yapamaz ve büyükelçiliği Kudüs’e taşıma kararı alamazdı

İslami Cihad Temsilcisi Nasir Ebuşerif, Kutsal Kudüs Savunucusu Gençler Topluluğuna hitaben yaptığı açıklamada şunları söyledi: Eğer bazı Arap ülkeleri İsrail ile işbirliği yapmamış olsaydı Trump böyle bir açıklama yapamaz ve büyükelçiliği Kudüs’e taşıma kararı alamazdı.

Ebuşerif; eğer insanlar Trump’a gereken cevabı vermek istiyorsa, ülkelerini İslami vahdete davet etmelidirler. Trump’a verilecek tek cevap İslam ülkelerinin ve Arap ülkelerinin birlik olmasıdır, bu açıklamalara verilecek en iyi cevap İslam Dünyası’nın birlik olmasıdır.

İslami Cihad temsilcisi açıklamalarının devamında, Amerikan büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması kararının Batı Asya’ya yönelik yeni bir komplo olduğunu belirterek şunları söyledi: Bu komplonun amacı Siyonist Rejim’in bölgeye hakim olarak hem İslâmın ve hem de Hristiyanlığın tüm kutsallarını kontrol altına almasıdır.

Ebuşerif daha sonra Filistin’in Siyonist Rejim ile mücadelede kilit nokta olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu açıklamaların ardından işgal altındaki topraklarda yeni bir intifada başladı ve bu ülkenin İslam ülkelerinin siyasi ve manevi desteğine ihtiyacı bulunmaktadır. Çünkü Kudüs Müslümanların tamamına aittir. Trump ve danışmanları bu açıklamalarının ardından halkın tepkisinin bir ya da iki hafta içinde yatışacağını düşünmektedir ancak bizler ona ve danışmalarına bunun böyle olmayacağını ve bu tepkilerin Kudüs tamamen özgür kalıncaya kadar devam edeceğini göstermemiz gerekir. Irak ve Suriye’de nasıl başarıya ulaştıysak inşallah Filistin konusunda da başarıya ulaşacağız.”

İslami Cihad temsilcisi açıklamalarının sonunda İran halkına, İslam İnkılab Liderine ve inkılap yanlısı geçlere teşekkür etti.

285 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104