Trump’ın yaptırımlarına karşı Kanada’dan kısasa kısas

admin | 02 Temmuz 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Kanada 12,6 milyar dolar değerinde Amerikan ürününe gümrük vergisi uygulamaya başladı…

Uygulama, Başkan Trump’ın Amerika’nın ithal ettiği çelik ve alüminyuma Mayıs ayında gümrük vergisi koyma kararına misilleme olarak başlatıldı.

Yüzde 25 oranında vergi artışından etkilenecek olan ürünlerin başında çelik ve demir geliyor. Ketçaptan pizzaya ve bulaşık deterjanına kadar daha birçok ürün de Kanada sınırından yüzde 10 vergiyle geçecek.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre Kanada Başbakanı Justin Trudeaux, Kanadalılara Başkan Trump’ın gümrük vergilerine karşı birlik oldukları için teşekkür etti ve Amerikan ürünleri alırken düşünmelerini istedi.

Trump, ithal çelik ve alüminyumun Amerika’nın ulusal güvenliği için tehdit olduğunu söyleyerek Kanada ve diğer müttefiklerinden tepki görmüştü.

Kaynak: Odatv

432 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104