TSK, Raco için operasyona başladı

admin | 02 Mart 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri

Zeytin Dalı Harekatı’nın 42. gününde Raco için operasyon başladı

TSK’den yapılan açıklamada “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 295” denildi.

Öte yandan Raco’ya yönelik operasyon sabah erken saatlerde başladı. DHA, ÖSO’ya bağlı birliklerin Raco’ya girdiğini ve şiddetli çatışmalar yaşandığını duyurdu.

Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın 42. gününde TSK’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 295” ifadelerine yer verildi.

Raco için operasyon başladı

Afrin’in YPG’den temizlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve ÖSO birliklerinin de katıldığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco beldesine yönelik operasyonun sabah saatlerinden itibaren başladığı belirtildi.

Çevre illerden gelen çok sayıda mayına dayanaklı kirpi tipi araç ve JÖH personeli Gülbaba Hudut Taburunda toplandı. Sabah saatlerinde ise Afrin kırsalında ve köylerde görev yapacak olan JÖH birliği Suriye’ye uğurlandı.

OPERASYONA ATAK HELİKOPTERLERİ DESTEK VERİYOR

Karadan ilerleyişini sürdüren TSK ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerine sınırda konuşlu birliklerin yanı sıra havadan da savaş uçakları ile ATAK helikopterleri destek sağlıyor. ATAK helikopterleri, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda kara birliklerine yoğun ateş desteği sağlamaya ve devam ediyor.

Kara operasyon birliklerine ateş desteği sağlayan ATAK helikopterleri ile son olarak Afrin’in batısında tespit edilen YPG’li gruba yönelik yapılan atışlar ile 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

561 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104