Türkiye’den Barzani’ye ilk yaptırım: Habur Sınır Kapısı kapatıldı

admin | 25 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bugün bağımsızlık referandumuna gidiyor. Türkiye’nin karşı çıktığı referandum girişimine karşın Habur Sınır Kapısı tek taraflı olarak kapatıldı.

IKBY’deki referandum hakkında Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen ‘Yok hükmündedir’ açıklamasından sonra Türkiye, habur Sınır Kapısı’nı kapattı.

Dışleri’nin açıklamasında şu ifadeler kullanılmıştı:

“Türkiye, IKBY’nin referandum konusunda sergilediği vahim hatanın bedeli olacağını her vesileyle vurgulamış, bu çerçevede, 22 Eylül 2017 tarihinde düzenlenen MGK toplantısı ve hemen ardından gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında IKBY’ye karşı uygulanacak yaptırımları belirlemiştir.”

Ayrıca Habur’da bir haftadır yoğun tatbikat da yapılıyor.

684 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104