Yazıcıoğlu Barnabas İncili yüzünden mi öldürüldü? Bu haberi okumadan Tarsus kazısını anlayamazsınız

admin | 02 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

barnabas-1b716

Barnabas İncili’nin Hz. İsa’nın öğrencisi olan Aziz Barnabas tarafından yazıldığı ve orijinal nüshalarından birinin de Türk devletinin elinde olduğu iddia ediliyor. İncilin ortaya çıkması durumunda dünyadaki tüm paradigmaları altüst edeceği söyleniyor.

15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminin ardından BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin 9 Ağustos’ta yaptığı suç duyurusu, yeni iddialar içerdi.

Suç duyurusunda, Yazıcıoğlu’nun ‘Barnabas İncili’ni sinema filmi yaptırmak istediği, bu durumun Fetullah Gülen’i rahatsız edip etmediği ve helikopterin Gülen’e bağlı Hava Kuvvetleri’ndeki FETÖ’cüler tarafından düşürülüp düşürülmediğinin araştırılması talep edildi. Dilekçede, Yazıcıoğlu’nun kaza sırasında yanında bulunan ve içinde Barnabas İncili’nin fotoğraflarının bulunduğu hafıza kartının da kayıp olduğu vurgulandı.

Hz. İsa’nın öğrencisi olan Aziz Barnabas tarafından yazıldığı ve orijinal nüshalarından birinin de Türk devletinin elinde olduğu, İncilin ortaya çıkması durumunda dünyadaki tüm paradigmaları altüst edeceği iddia ediliyor.

Yazıcıoğlu’nun avukatlarının yaptığı suç duyurusunda şu iddialara yer verildi:

‘Görenler uzun yaşamıyor’

“Orjinal İncil’in Hz. İsa’nın öğrencisi olan Aziz Barnabas tarafından yazıldığı ve orijinal nüshalarından birinin de Türk devletinin elinde olduğu bilinmektedir. Hatta merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun olay esnasında yanında bulunan Blackberry marka telefonunda bu Barnabas İncili’nin görüntülerinin kayıtlı olduğu ve bu görüntülerin saklandığı hafıza kartının telefonunun içerisinden alınmış olduğu da telefonun teslim edildiğinde ve tespit tutanaklarıyla sabittir. Yine Yazıcıoğlu’nda Barnabas İncili’nin ayrı suretinin de muhafaza edildiği, bunun film yapımında senaryo çalışmaları için kullanmak istediği bilinmektedir.”

“Yazıcıoğlu’nun bu konuda film çalışması yapmak istediği dosya kapsamında tespit edilen bir vakadır. Bu konuda olaydan 3-4 gün önce görüştüğü kişiler Ahmet Yenilmez, Yakup Demirkale ve Ramazan Akgün’dür. Görüştükleri yer Çukurambar’da Sema Pastanesi’dir. Konu hakkında Yazıcıoğlu’nun daha önce Amerika’da bulunan ve son zamanlarda sosyal medya fenomeni olan Fuat Avni olarak bilinen kişinin kendisi olduğu anlaşılan Aydoğan Vatandaş da bu konuda Yazıcıoğlu’yla TV 8 binasında görüştükleri, başkanın kendisinden bu Barnabas’la ilgili daha önce yayınladığı Apokrifal adlı kitabını senaryolaştırmasını istediğini, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nda vermiş olduğu ifadesinde kabul etmektedir. Bu ifadesinde görüşmede yanlarında bulunan Ramazan Akgün’ün, ‘Efendim, siz bu İncil’i gördünüz mü’ demesi üzerine merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ‘Evet. Bu İncil’i Genelkurmay’da gördüm ancak bu İncil’i görenler pek uzun yaşamıyor’ dediğini ifade etmektedir.”

‘Gülen İncil’den rahatsız’

“Senaryo konusunda Aydoğan Vatandaş ile Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun görüşmesinden sonra başkanın talebiyle Aydoğan Vatandaş’la irtibata geçen Ahmet Yenilmez’in muhtelif görüşmelerinin olduğu, internet üzerinden yazıştıkları, bu yazışmalarında konunun ne denli riski olduğunu ‘Barnabas İncili’nin bu filmde işlenmiş olması bütün Türkiye ile birlikte dünya genelinde çarpıcı bir yer tutacak’ şeklinde değerlendirmeler yapıldığını ve kendisinin bu işle Yazıcıoğlu’nun ilgilenmesiyle ilgili detaylı bilgi verdikten sonraki yazışmalarının birinde ‘Konu İncil olayına yaklaştıkça Türkiye’nin gündemi terör ve deprem gibi olaylarla değiştiriliyor.

İlk bakışta bir komplo teorisi gibi gelebilir. Ancak İncil’in ortaya çıkması dünyadaki tüm paradigmaları altüst edebileceği unutulmamalı. Yine 30 Ekim 2011 tarihinde Aydoğan Vatandaş’ın Ahmet Yenilmez’e gönderdiği mailde ‘Ahmet Bey, bu konu sanırım sizin ve benim kendi başımıza verebileceğimiz bir karar olmamalı. Büyüğümüzle görüşürseniz, kendisine konuyu sorarsanız açıkçası ben de zaman zaman korkuyorum. Bunu da size bir abim olarak gördüğüm için itiraf ediyorum. Bir araya geldiğimizde size uyarıldığımı söylemiştim. Hocaefendi bir keresinde ‘O İncil’in ortaya çıkmaması imtihan sırrıyla alakalı’ dedi. Bırakalım büyüklerimiz karar versinler, bizim göremediğimiz hususlar olabilir’ diyerek, İncil’in senaryolaştırılmasını bırakalım demiştir.

Yazışmada büyüğümüz diye tanımlanan, hocaefendi diye adı geçen kişinin Fetullah Gülen olduğu ve FETÖ’nün Barnabas İncili konusunun konuşulmasından rahatsız olduğu aşikârdır. Bu konuda Aydoğan Vatandaş’la senaryo konusunda görüşme yapan Uğur Uzunok ve yine konu hakkında bilgi sahibi Selman Kayabaşı’nın da bilgisi dahilinde Aydoğan Vatandaş’ın bu konuda büyüğümüz diye tanımladığı Gülen’in Barnabas İncili’nin gündemde olmasından rahatsız olduğunu beyan ettiği bir vakadır.”

Barnabas İncili’yle Türkiye’de ilk kez Turgut Özal ilgilendi

Türkiye’de uzun yıllardır zaman zaman gündeme gelen ve 1981 Şırnak’ta bir mağarada bulunan bu İncil’le ilk ilgilenen ve tercüme ettirmeye çalışan Turgut Özal’dı.

Özal’ın ölümünün bu konuyla ilgisi var mı bilinmez ama Barnabas İncil’inin peşine düşün ikinci kişi, Nakşibendi Şeyhi Esat Coşan’dı.

barnabas-1b

Bilindiği gibi Esat Coşan, 4 Şubat 2001’de, Sidney’in 500 kilometre batısındaki Dubbo Kenti’nin girişinde, içinde bulunduğu araca bir kamyonun çarpması sonucu damadı Ali Yücel Uyarel ile birlikte vefat etti.

Esat Coşan’ın ölümü sonrasında olayın sadece bir kaza olmadığı ve bunun bir suikast olabileceği iddiaları gündeme geldi. Fakat nedense bu konu ciddi olarak araştırılmadı.

Bu konu hakkında Muhsin Yazıcıoğlu bir toplantıda “Esad Hoca (Coşan) da bu işi (Barnabas İncili) çok araştırdı. O da bu konunun açıklığa kavuşmasını çok istiyordu. Ancak, ömrü vefa etmedi” açıklamasını yaptı ve kitabın peşine düştü.

Ancak kendisinin ömrü de bu işi aydınlatmaya yetmedi. O’da şaibeli bir kaza sonucu vefat etti.

Genel Kurmay Özel Harp Dairesinde olduğu söylenen ve Prof.Dr. Hamza Hocağil tarafından bir kısmı tercüme dilen Barnabas İncili‘nin tamamen tercüme edilip yayınlanması halinde Hıristiyan dünyası üzerinde büyük sarsıntı yapacağı iddiaları mevcutken Papa Francesko’nun yaptığı Ermeni Soykırım çıkışı oldukça düşündürücü.

Madem bu haberi okudunuz, artık Tarsus’taki esrarengiz kazı haberini okuyup yorumlayabilirsiniz!

2750 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104