Yeni parti için CDP daha uygun; laik Cumhuriyet yoksa ne merkez olur ne demokrasi…

admin | 02 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer: “Yeni Parti toparlayıcı olmak istiyorsa; Cumhuriyetçi Demokratik Parti (CDP) adı daha uygun. Laik Cumhuriyet yoksa ne merkez var; ne de demokrasi”

Yeni Parti çalışmaları arasında bayram ziyaretlerini aksatmayan Meral Akşner, kayınvalidesini ziyaret etti. Oldukça mütevazi bir ev olan eve gelin olarak gittiğinin vurguladı.

Öte yandan Meral Akşener’in öncülüğünde kurulacak yeni partiye bir isim önerisi daha geldi.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer’e konuşan bir bürokrat, “Koray Aydın partinin isminin Merkez Demokrat Parti (MDP) olacağını söyledi. Merkezde olduğu programında yer alabilir. Parti toparlayıcı olmak istiyorsa; Cumhuriyetçi Demokratik Parti (CDP) adı daha uygun. Laik Cumhuriyet yoksa ne merkez var; ne de demokrasi” dedi.

Yalçın Bayer’in yazısında bir bölüm şöyle:

Prof. Dr. Tülay Özüermen bir mail mesajında Meral Akşener’e kuracağı partinin adı konusunda bir öneride bulunuyor:
“Koray Aydın partinin isminin Merkez Demokrat Parti (MDP) olacağını söyledi. Merkezde olduğu programında yer alabilir. Parti toparlayıcı olmak istiyorsa; Cumhuriyetçi Demokratik Parti (CDP) adı daha uygun… Laik Cumhuriyet yoksa ne merkez var; ne de demokrasi…”

Bunu parti çalışmalarına katılan, üst düzeydeki emekli bir bürokrata sorduk. Yanıtı şöyle oldu:

“İsimlendirmek çok önemli değil, içinde bulunduğumuz ortam Türkiye’nin kurtuluşu için herkese görev yüklüyor. Bu bir vicdanı daha doğrusu milli bir görevdir. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Çünkü huzurlu ve adaletli bir topluma ihtiyacımız var. Dikkat ederseniz Tayyip Erdoğan ‘ümmetçilik’ten, ‘turancılık’ kulvarına geçmek istiyor artık. Dünya Müslümanları birleştirmek misyonundan geri adım attı, bu gömleği çıkardı. Dünya Türklüğüne sahip çıkmak istiyor. Malazgirt törenleri bunun bir işaretidir. Ertuğrul Özkök de bir yazısında buna değinirken “Ümmet kızılelması çöktü, umut millet kızılelması, dedi.”

550 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104