Yeni Parti, “parti kurdurmayacaklar” İddialarını İçişleri Bakanı ile görüşmek istiyor

admin | 24 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Nuri Okutan “parti kurdurmayacaklar” İddialarını görüşmek için İçişleri Bakanından randevu talep etti

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan‘ın yeni partinin kuruluş süreciyle ilgili olarak ve sosyal medya hesaplarından “Parti kurdurmayacaklar” İddialarını görüşmek için İçişleri Bakanından randevu talep etti.

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın açıklaması şu şekilde;

“25 Ekim’de İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliğine yeni kuracağımız partinin “kuruluş bildiri ve belgelerini” vermemiz ile partimiz tüzel kişilik kazanmış ve kurulmuş olacak inşallah.

Bunun için dün meslektaşlarım Sayın Genel Sekreter ve Sayın Müsteşarı ziyaret ettim. Kendileri ile hem 25 Ekim’deki sürecin üzerinden geçtik hem de zaman zaman basına yansıyan parti kurdurmayacaklar iddialarını değerlendirdik.

Kendilerinden; Siyasi Partiler Kanunu’nun açık olduğunu; yorumlarla, ısmarlama alınmış görüşlerle kanunun çiğnenmemesini, dostu düşmanı kendimize güldürmememizi istedim. Siyasi Partiler Kanunu’nun aslında gizli anayasa olduğunu, kanuna uyulması ve demokrasinin önünün açılması gerektiğini belirttim. Sorumluluk anlayışıyla hareket ederek ülkemizin daha fazla gerilmemesi ve siyasetin normalleştirilmesi için kendilerinin de yardımcı olmalarını rica ettim.

Yine kendisinden de aynı ricalarda bulunmak üzere; hukuktan, demokratik ilkelerden ve devlet aklından şaşmamaları için Sayın İçişleri Bakanı ile de görüşme talebimiz oldu ancak Ankara dışında olduğu gerekçesiyle henüz randevu alamadım.

Sayın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşüp aynı ricayı O’na da ileteceğim.

İnşallah hukukun üstünlüğü ilkesi ve hukuk devleti anlayışı galip gelir, inşallah adalet galip gelir.”

406 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104