Yeni Parti’nin taslak programında “NATO’dan çıkacağız” ifadesi yer almadı!

admin | 05 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Yeni Parti’nin taslak programında “NATO’dan çıkacağız” ifadesinin yer almaması büyük hayal kırıklığı yarattı!

Halbuki her fırsatta “NATO demek ABD demektir” diyenler Yeni Parti’yi kurmak için yola koyulan sizler değil miydiniz?

“ABD ve AB ülkeleri PKK’yı destekliyor, Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi paramparça ettiler, sıra da Türkiye ve İran var” diyenler sizler değil miydiniz?

“FETÖ’yü kurup besleyip üzerimize salanlar ABD ve AB ülkeleridir” diyenler sizler değil miydiniz?

“Atatürkçüyüz, tam bağımsız Türkiye’den yanayız” diyenler sizler değil miydiniz?

Program taslağında yer alan “Türkiye’nin NATO şemsiyesinde olması milli politikalar ve stratejiler uygulamasına engel değildir” ifadesi sizi kurtarır mı sanıyorsunuz?

Doğrudan Türkiye’yi parçalamayı hedef almış bir örgütün içinde kalmak akıl karı mıdır?

Korkuyorsanız neden yola çıktınız?

Bu sorulara yanıt bekliyoruz.

İşte Yeni Parti’nin taslak programında NATO ile ilgili yazılanlar:

NATO’YLA İLİŞKİLER

Yeni kurulacak partinin taslak programında “Savunma Politikası ve İttifaklar” bölümünde, partinin NATO’yla ilgili bakış açısına da yer verildi. Taslak programda “Türkiye, İkinci Dünya savaşından sonra kurulan dünya düzeni içinde Batı kurumları içinde yer almıştır. Ülkemizin savunma politikası da Batı güvenlik sistemine entegre olmuştur. Savunma politikasında en üst şemsiye olarak NATO bulunmaktadır. Türkiye’nin NATO şemsiyesinde olması milli politikalar ve stratejiler uygulamasına engel değildir. NATO bir askeri-siyasi yapılanma olup aynı zamanda üyelerinin savunma ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Türkiye’nin bu ittifaka üyeliği diğer ittifak ve mekanizmalardaki ülkelerle kendi milli çıkarları ve ulusal güvenliğinin gereği kuracağı ilişkilere ve işbirliği çabalarına aykırı değildir.” denildi.

İşbirliği konusunda ise taslak programda “Küresel ve bölgesel terörle mücadele kapsamında, terör örgütlerinin amaç ve hedeflerini ayırmaksızın BM, AGİT ve NATO ile uluslararası her türlü işbirliği ve koordinasyon sağlanacaktır” ifadeleri yer aldı.

Habersom.com

473 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104